Word Press - idealne www

Przejdź do treści

Menu główne:


Najpopularniejszy system zarządzania treścią - Word Press

Miliony stron na całym świecie korzystają z systemu Wordpress. Powstały w roku 2003 system zarządzania treścią z roku na rok zjednywał sobie użytkowników Internetu przed wszystkim niebywałą prostota obsługi systemu, ale przede wszystkim niezwykle dużym poziomem solidności. Czute aktualizacje, a także wiele skórek do wyboru sprawiały, że system ten rozwijał się dynamicznie i po dzień dzisiejszy ani trochę nie zwolnił on tempa. Użytkownicy kochają popularnego WP za wiele rzeczy, również za to, że jest darmowy. Rozpoczęło się od blogów i w zasadzie po dzień dzisiejszy Wordpress głównie tworzeniu blogów służy. Z roku na rok się jednak on udoskonala i dobrze radzi sobie w zmieniających się rynkowych realiach. Dziś na WP postawić możemy również bardzo złożone strony WWW.

ZUPEŁNIE ZA DARMO
Najważniejszą zdaniem niektórych projektantów stron cechą Wordpressa jest fakt iż jest on zupełnie darmowy. System ten nie żąda od nas żadnych opłat, a dodatkowo korzystać możemy z praktycznie wszystkich aktualizacji za darmo, a nawet tworzyć własne łatki czy skórki bez obaw o licencję. W świecie, gdy za wszystkie niezwykle rozbudowane systemy trzeba ponosić opłaty mamy produkt, który praktycznie w swojej podstawowej wersji daje sobie radę z na przykład ze stroną firmową czy małym blogiem bez konieczności płacenia za cokolwiek. To niezwykle cenne w przypadku gdy chcemy wypróbować nasz pomysł na przykład na bloga. W praktyce jednak wielu blogerów czy webmasterów zostaje przy tym systemie zarządzania treścią na znacznie dłużej.
Na domenie wordpress.com dodatkowo możemy wypróbować swoje umiejętności nawet bez konieczności instalowania modułów na naszym serwerze i w naszej bazie danych. Wystarczy jedynie kilka kroków, by rozpocząć tworzenie własnego bloga i przekonać się czy potrafimy sobie z tym samodzielnie poradzić.

NIE TYLKO DO DOMOWYCH ZASTOSOWAŃ
System jest prosty, ale jedynie pozorny. Wordpressa możemy przebudować w sposób indywidualny i dostosować niemal wszystko w nim do konkretnie naszych wymagań tak wizualnych jak również jeżeli chodzi o techniczne działanie. Możliwość jego szybkiego dostosowań do potrzeb indywidualnych sprawiła również, że dziś WP jest także chętnie wykorzystywany przez firmy tworzące strony. Na jego podstawie tworzy się własne, autorskie rozwiązania, a często również używa się go w wersji podstawowej wzbogaconego o pewne dodatki i w takiej właśnie formie sprzedaje się klientom ostatecznym stronę WWW.

WADY WORDPRESSA
Wiemy, że system pracuje szybko i że jest bezawaryjny pod wieloma względami. Darmowe aktualizacje robią również wrażenie, ale również ten system nie jest pozbawiony wad. W jego wypadku mówi się często o zbyt ubogich opcjach konfiguracyjnych. Jego czysta wersja jest niezmiernie prosta i nie pozwala na wiele użytkownikowi. System w czyste postaci będzie więc dobry dla blogerów, ale w przypadku chęci stworzenia ambitniejszych niż blogi stron WWW potrzebujemy ingerencji w kod lub instalacji mnóstwa dodatków. Niedogodności jest jednak niezwykle mało, a wynagradzają nam je prostota obsługi i szybkość tworzenia stron.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego