Skrypt forum darmowe czy płatne - idealne www

Przejdź do treści

Menu główne:


Skrypt forum darmowe czy płatne

Fora internetowe stanowią mimo upływu lat nadal miejsca niezwykle ciekawe, w których użytkownicy chętnie ze sobą rozmawiają i toczą niejednokrotnie ciekawe dyskusje. Mimo rozwoju Social Media nadal to właśnie fora są chętnie wykorzystywane przez wielu użytkowników. Nadal więc warto takie forum wykonać jeżeli tylko mamy pomysł lub zapotrzebowanie. Możemy to zrobić na skrypcie płatnym lub darmowym. Przyjrzyjmy się im i zastanówmy, który z takich skryptów będzie dla nas odpowiedni.  

SKRYPTY DARMOWE
Popularne skrypty takie jak PhpBB to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie przede wszystkim częste aktualizacje bezpieczeństwa. Na takie właśnie można liczyć w przypadku tak rozbudowanych skryptów na licencjach otwartych. Na dzień dzisiejszy to właśnie ten skrypt jest najpowszechniej stosowanym w Internecie do tworzenia forów. Dzięki otwartej licencji skrypt jest stale poprawiany i mniej podatny na ataki. Nowsze wersje posiadają również znacznie prostsze sposoby na aktualizację, dzięki czemu stosowanie tego skryptu to w zasadzie czysta przyjemność. Dużym plusem jest tu również możliwość niemalże nieograniczonego instalowania setek dodatków, które do takich darmowych skryptów mnożą się jak grzyby po deszczu.  

SKYPTY PŁATNE
Do zalet skryptów płatnych zaliczyć trzeba znacznie lepsze zabezpieczenia, a także często o wiele solidniejsze wsparcie techniczne ze strony autorów. Płatne skrypty zwykle rozliczamy w cyklu rocznym lub jednorazowo za opłatą jedynie przy zakupie. Takie rozwiązanie pomimo, że płatne bywa dla nas niezwykle korzystne, bowiem w niektórych przypadkach i przy specyficznych wymaganiach jedynie właśnie płatne skrypty będą spełniały nasze oczekiwania i będą przydatne do danego typu forum.
W niektórych, uzasadnionych przypadkach pokusić można się o zastosowanie całkowicie autorskich rozwiązań. Profesjonalne firmy informatyczne są w stanie dla nas stworzyć taki właśnie system i postawić go na naszym serwerze. To oczywiście znacznie wyższe koszty, ale zawsze dostępne wsparcie techniczne i doskonałe dopasowanie do konkretnych i zindywidualizowanych wymagań.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego