HTML dla zielonych - idealne www

Przejdź do treści

Menu główne:


HTML dla zielonych

Tworzenie stron WWW dziś nie jest już czynnością zarezerwowaną jedynie dla największych firm i specjalistów. Również osoby prywatne w swoich domach często chętnie takie właśnie strony dla siebie wykonują. Dziś oczywiście wykonuje się to często z użyciem skryptów automatycznych lub w jakiejś części automatyzujących pracę, ale i tak znajomość podstaw HTMLA nadal jest mile widziana, bowiem czasami to właśnie jedynie szperając w kodzie wykonanej strony będziemy w stanie dokonać pewnych modyfikacji.

GDZIE SIĘ NAUCZYĆ HTMLA?
Html niezmiennie od wielu lat jest przydatny, ale zwykle jednak uczymy się go sami, poza systemem edukacji. W szkołach na niektórych kierunkach oczywiście pojawia się on, ale jednak, aby potrafić stworzyć chociażby prostą witrynę WWW przyda się nam zdobycia samodzielnie, nieco szersza wiedza. Przede wszystkim służyć temu mogą odpowiednie kursy HTML-a, które znajdziemy w sieci. Jeszcze kilkanaście lat temu wiedza z zakresu tego języka była niezbędna do tworzenia stron WWW. Dziś możemy się bez niego w zasadzie obyć, ale nadal warto znać jego podstawy, a nawet niektóre zawansowane techniki. Im więcej będziemy bowiem go znali, tym lepsze projekty będziemy w stanie wykonać i w sposób elastyczny personalizować. W nieco zmienionej formie nadal służy nam doskonale i niewiele wskazuje na to, by html miał być jakiegokolwiek dnia nieprzydatny w technologiach informatycznych, zwłaszcza internetowych.

EDYTORY HTML I PROGRAMY
Zdecydowanie nie trzeba uczyć się wielu komend na pamięć. Nie na tym polega współcześnie nauka języka html. Przede wszystkim warto znać pomocne edytory, które są konieczne do tego, by znacznie szybciej pisać kod, przygotowywać pod konkretny projekt i przede wszystkim szybko odnajdować w nim na przykład ewentualne błędy. Edytory html pozwalają na podkreślenie takich miejsc, często również wakując zalecane komendy i usprawniając napisanie dosłownie czegokolwiek. Warto więc korzystać z programów, które choć w części automatyzują naszą pracę i sprawiają, że napisanie własnej strony WWW będzie o wiele prostsze.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego