Forum z płatnym dostępem - idealne www

Przejdź do treści

Menu główne:


Forum z płatnym dostępem

Dziś fora przeżywają pewien regres, ale chętnie są w wielu przypadkach stosowane jako miejsce, w którym znacznie bardziej anonimowo można wymieniać się niezbędnymi informacjami i współuczestniczyć w społeczności internetowej. Zwłaszcza w przypadku, gdy mamy do czynienia z niszowymi branżami czy tematami takie rozwiązanie jak zamknięte forum może się okazać strzałem w dziesiątkę. Mało tego – forum takie może (i często jest) płatne. To pozwala administracji na utrzymanie drogich serwerów, ale również na zarobek. Zwykle stawia się fora darmowe, ale czasami również te, do których dostęp jest odpłatny mają sens.  

KIEDY FORUM MOŻE LUB POWINNO BYĆ PŁATNE
 
W niektórych, uzasadnionych przypadkach oczywiście ma. Przede wszystkim wtedy, gdy posiadamy dostęp dla pewnych małych i zamkniętych grup, a także gdy chcemy podzielić się pewnymi materiałami z jedynie ściśle określoną grupą użytkowników. Poprzez uzyskanie płatnego dostępu użytkownik będzie mógł na przykład pobrać programy, porozmawiać w całkowicie zamkniętej i tajnej grupie. Płatne fora na dzień dzisiejszy są oczywiście w mniejszości i są dość niszowe, ale ich stosowanie z roku na rok znajduje coraz więcej zwolenników, którzy właśnie w taki sposób chcą dzielić się informacjami w zamkniętych grupach. Jednocześnie forum takie wyjęte poza Social Media tak dziś popularne znacznie zyskuje na anonimowości.

CZY MA TO SENS?
Oczywiście w kwestii finansowej jak najbardziej ma. W wielu wypadkach skrypt forum może całkiem nieźle na siebie tym sposobem zarobić i sprawić, że będziemy w stanie pozyskiwać na przykład klientów dla naszej firmy lub też sprzedawać więcej produktów i usług, które posiadamy. To rozwiązanie dedykowane wszystkim, którzy właśnie w taki sposób chcą dorobić albo wymaga tego ich specyfika pracy online. Wiele również zależy od posiadanej treści i przyjętego modelu opłaty. Zwykle jest to jedynie płatność za rejestrację, a następnie używanie forum jest już darmowe. Czasami jednak płatność odnawiana będzie cyklicznie. Wszystko zależy od tego jakie posiadamy informacje na forum i jaki jest profil naszej działalności.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego