Darmowe forum - idealne www

Przejdź do treści

Menu główne:


Darmowe forum

Tworzenie forów internetowych wielu ludziom sprawia przyjemność. Rzeczywiście organizowanie jakiejś społeczności wokół pewnego tematu może być zajęciem dość porywającym. Wielu początkujących zwłaszcza użytkowników decyduje się na fora darmowe, które oferują nam przede wszystkim nieodpłatne korzystanie ze skryptu, a także często niesamowicie wiele dodatków, które możemy automatycznie zainstalować.

KORZYŚCI DARMOWEGO FORUM
Automatyczna instalacja skryptu - ten krok przysparza nadal wielu osobom sporo problemu, a wybranie nieodpowiedniego skryptu i jego nie zaktualizowanie może nas narazić na poważne ataki.
Wysoki poziom zabezpieczeń - w przeciwieństwie do posiadania własnego skryptu na serwerze to właściciel będzie za nas dbał o wszystkie względy bezpieczeństwa.
Prostota obsługi - w tym względzie wygrywają one z samodzielnym wykonaniem forum. Przede wszystkim większość zadań jak zmiana wyglądu odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Nic nie będziemy musieli samodzielnie wgrywać na serwer.
Doskonały sposób na przetestowanie swojego pomysłu na społeczność.

WADY FORÓW DARMOWYCH
Brak spersonalizowanej domeny – niestety, zwykle nie będziemy mogli w pakiecie otrzymać domeny bez rozszerzenia danego dostawcy.
Brak możliwości zarobku – możliwości te w praktyce są mocno okrojone, nie będziemy mogli w pełni korzystać z możliwości zarobkowania.
Reklamy – niestety często również w pakiecie otrzymujemy mniej lub więcej reklam od właściciela domeny, w której założyliśmy nasze forum.
Problem z przeniesieniem bazy danych – w przypadku, gdy zechcemy przenieść się na własną domenę często nie uzyskamy zrzutu bazy danych. W praktyce więc forum będzie musiało startować od zera.

PRZYKŁADOWE PORTALE
Oto lista przykładowych stron, na których możemy założyć swoje forum całkowicie za darmo.
fora.pl – od wielu lat lider w przypadku chęci założenia forum, niezwykle prosty start, dobra pomoc techniczna i solidne skrypty bez większych luk.
pun.pl – nieco młodszy, ale również dynamicznie rozwijający się portal ofertujący darmowe forum.
forumoteka.pl – tu również znajdziemy ciekawą opcję założenia zupełnie za darmo własnego forum.

W przypadku korzystania z forów na portalach darmowych zwykle brak aktywności w naszej społeczności przez pewien czas wiąże się z kasacją forum przez administrację.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego